Açıkhava ( Outdoor ) Reklam Tasarımı

Açıkhava reklamcılığı hedef kitlenin günlük yaşantısında karşılaştığı etkili bi reklam mecrasıdır. Bu yöntem ile marka, ürün veya kampanya nihai kitle ile buluşturulur. Bu reklam kampanyalarının doğru yönetimi ve tasarım dilinin doğru seçilmesi reklam kampanyasının etkili olması ve başarısının artmasında belirleyici unsurlardır. İnsanların sosyal yaşantılarında karşılaştığı bir çok açıkhava reklam aracı vardır. Bunların bazılarını sıralamak gerekirse;

Devamı

Freelance Tasarım Nedir?

Freelance, kavram olarak serbest, bağımsız çalışan anlamına gelir. Ülkemizde her ne kadar yeni yeni popüler olsa da dünya üzerinde freelance çalışan insan sayısı oldukça fazladır. Freelance sadece web ve grafik tasarım için kullanılan bir terim değildir. Fakat bu alanların çalışma koşullarına uygun olduğu için çokça tercih edilmektedir.

Devamı

İyi Bir Web Tasarımcı Nasıl Olmalı?

Web siteleri, hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmeyi başardı. Bu sitelerin arayüzlerinin tasarlanması, kodlanması, yayına verilmesi ve takip edilerek geliştirilmesi zorlu bir organizasyondur. Her şeyden önce tasarım, insanların hayal gücüyle sınırlıdır. İyi bir hayal gücüne sahip değilseniz, profesyonel web tasarımcı olmanız pek mümkün değildir. Bunun yanında dijital trendleri takip etmiyor ve teknolojiyle ilgili değilseniz iyi bir web tasarımcı olamazsınız. Bu kriterlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız artık işe koyulabilirsiniz.

Devamı